Diagnostyka sportowa to kluczowy element profilaktyki zdrowotnej u osób uprawiających aktywność fizyczną lub u sportowców, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Regularnie wykonywana pozwala z wyprzedzeniem reagować na wszelkie nieprawidłowości, zapobiegając poważnym kontuzjom, a w skrajnych przypadkach, chroniąc życie sportowca. Pozwala poprawić wydolność organizmu oraz osiągane wyniki sportowe. To także bardzo ważne działanie w sytuacji wznawiania treningów po dłuższym okresie ograniczonej aktywności fizycznej. Wiedza uzyskana w wyniku diagnostyki sportowej to znakomita podstawa do pracy nad poprawą wyników oraz osiągania sportowych sukcesów.

ortopeda sportowy SzczecinW ramach badań medycyny sportowej, nasi specjaliści realizują procedurę diagnostyczną, na którą składają się:

– pełne badanie posturalne: badanie komputerowe stóp, analiza chodu, ocena funkcjonalna aparatu ruchu oraz badanie zakresów ruchomości z użyciem czujników sensomotorycznych,
– diagnostyka spirometryczna, pozwalająca na określenie wydolności oddechowej sportowca,
– diagnostyka kardiologiczna EKG w trybie spoczynkowym uzupełniona badaniem SDS, określającym ryzyko nagłej śmierci sercowej sportowca,
– ocena podologiczna.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, Pacjent kierowany jest do właściwych specjalistów (np. fizjoterapeuta, ortopeda, kardiolog, pulmonolog), celem podjęcia niezbędnych działań bądź pogłębienia diagnostyki. Jeżeli badanie nie wnosi wątpliwości w zakresie stanu zdrowia sportowca, zakończone jest orzeczeniem lekarskim w postaci wpisu do książeczki sportowca.

WAŻNA INFORMACJA !!! Pacjent udający się na diagnostykę sportową do naszej placówki, powinien zgłosić się z wynikiem podstawowego badania morfologicznego krwi oraz moczu. W przypadku braku wyniku badań krwi i moczu, specjalista skieruje Pacjenta do uzupełnienia wyników. Diagnostyka w tym zakresie jest niezbędna do zakończenia badań wpisem do książeczki.

 

Tagi : ortopeda sportowy Szczecin, ortopedia sportowa Szczecin, ortopedzi sportowi Szczecin

Badania sportowców ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 7