Rehabilitacja dzieci Szczecin

Proces autokorekty u dzieci trwa do 7. roku życia. Istotne jest, aby dzieci w tym etapie, przynajmniej raz do roku, zostały skontrolowane przez fizjoterapeutę . W procesie autokorekty  następują fizjologiczne zmiany. Do jednych z takich zmian należy ustawienie osi kończy dolnych polegająca na występowaniu fizjologicznej szpotawości i  koślawości  nóżek. Cechą charakterystyczną dziecka w pozycji stojącej jest szpotawość nóżek, które występuję do 2. roku życia. Po 2. roku życia kończyny dolne u dziecka są proste, a w 3. roku życia ulegają koślawości i ostatecznie prawidłowa oś kończyn dolnych jest widoczna w wieku 7 lat.

W trakcie badania fizjoterrehabilitacja dzieci Szczecinapeuta przeprowadzi szczegółowy wywiad, a następnie przejdzie do oceny  dziecka pod względem prawidłowego wysklepienia stóp, symetrii ciała, ustawienia poszczególnych jego segmentów względem siebie,  zakresów ruchomości, siły mięśniowej, a także długości kończyn. W momencie wystąpienia dysfunkcji u dziecka zostanie przedstawiona kompleksowa fizjoterapia, której celem będzie uzyskanie możliwe najszybszego i  oczekiwanego efektu.

 

 

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeuty?

  • dziecko musi być przygotowane przez rodzica, do rozebrania się w gabinecie. Dziecko w momencie poproszenia przez fizjoterapeutę zdejmuję całą garderobę zostawiając tylko bieliznę,
  • należy posiadać wszystkie podstawowe informacje dotyczące zdrowia dziecka. Zdarza się, że na wizytę do fizjoterapeuty przychodzą z dzieckiem, np. dziadkowie lub niania. Istotne jest aby osoba wyznaczona przez rodziców posiadała podstawowe informacje dotyczące dziecka takie jak: występowanie zaburzeń rozwojowych , zastrzeżenia lekarza lub innego fizjoterapeuty dotyczące rozwoju dziecka.  Dodatkowo warto przynieść ze sobą książeczka zdrowia dziecka , zdjęcia RTG.

 

Tagi : fizjoterapeuta dziecięcy Szczecin, rehabilitacja dla dzieci Szczecin, fizjoterapeuta dziecięcy Szczecin